ARGroup Aleš Ruda

Robotour 2012

by Administrator 21. September 2012 11:03

Minulou sobotu se konal další ročník Robotour. Po Bratislavě a Vídní se soutěž vrátila do obtížného prostředí Stromovky. Spousty stromů blokujících GPS sigál, různé povrchy, výmoly a muldy, někdy pekně zelená traička a jindy zas hlína těžky odlišitelná od chodníku.

V pátek se konala homologace. Po drobných problémech jako jsou pády SW robota a absence některých cest v mapě se podařilo homologovat. Další čas jsem věnoval obhlidce prostředí a testování.

[youtube:tbOjNT5ZXAk]

V sobotu v 9:30 se konalo testovací kolo. Robot ani po 10 minutách nechitil GPS signál a tak velmi rychle skončil mimo cestu.

První kolo bylo naplánováno na 11:00. Dvacet minut dopředu jsem spustil robota aby chytil GPS, to se podařilo velmi rychle a tak jsem hýřil dobrou náladou. Deset minut před startem byly předány souřadnice startu. Zadat je do programu, prěkompilovat, a nahrát do robotu jsou cca 3 minutky práce. Ověřit správnost zadání a již jen čekat na první a druhý hvizd 2 a 1 minutu před startem. Čas startu se blíží a nervozita vrcholí. Ozívá se hvizd. V pohodě jestě jedna minuta, ale proč všichni šahli na roboty a odstoupili? To byl asi už ten druhý hvizd blesklo mi hlavou a také jsem robota odstartoval. Martin Dlouhý jen konstatoval "ARBot diskvalifokován". Ach jo, za blbost se platí.

Druhé kolo v 14:00. Jediné co mi letělo hlavou bylo dávej pozor. Ulovit GPS signál, zadat souřadnice, překompilovat, nahrát, první, druhé písknutí a start. Tentokrát to vyšlo. Robot brzy dojel zácpu která vznikla na cestičce.

[youtube:7cGjgg9iqVw]

Předjel Karlíka, projel první křižovatku a před druhou křižovatkou ještě předjel Shorty.

[youtube:wxqFlOW_A0c]

Na další křižovatce ARBot odbočil doprava a miřil k cíli. Bohužel po několi desítkách metrů náhle odbočil doleva. Zrovna v místě kde nebyla mimo cestu tráva. Ale proč odbočil? Při pohledu do mapy bylo hned jasno. Krátká cestička v místě schodů. V tomto kole ARBot dojel nejdál ze všech robotů. Super. :-)

Do třetího kola v 16:00 jsem šel s velkou nadějí. Start se zdařil. Robot se úspěšně vyhnul ostatním robotům a řítíl se přes mostek, kde dojel stojící Quido. Bohužel zrovna v okamžiku kdy Quido začal couvat. Ani jeden z robotů už nestačil zastavit.

ARBot se celkově umístil na 5. mistě což je určite pěkný výsledek.

 

Rád bych poděkoval organizátorům za perfektní práci a již teď se těším na další ročník, který se bude konat v Polsku.

 

 

Tags:

ARBot

Month List